Horizonty
Sekce 40. ročníku
- Horizonty
- Hlavní soutěž
- Jiný pohled
- Zaostřeno na kanadský film: Začátek třetího milénia
- Soutěž Na východ od Západu
- Pocta Samu Peckinpahovi (1925-1984)
- Soutěž Fórum nezávislých
- Práce šlechtí
- Soutěž dokumentárních filmů
- 2.světová válka: 60 let poté
- Na východ od Západu - mimo soutěž
- Dokumentární filmy - mimo soutěž
- Příroda a krajina v norské kinematografii
- Pocta Kihačirovi Kawamotovi, neznámému velikánovi japonského animovaného filmu
- 2005: Hudební odysea
- Pocta Liv Ullmannové
- Dny kritiků Variety: Evropa dnes!
- Hlavní program - mimo soutěž
- České filmy 2004-2005
- Zvláštní uvedení
- Pocta Robertu Redfordovi
- Pocta Jiřímu Krejčíkovi
-
Abys na mne nezapomněl
Something To Remember Me By /
Para que no me olvides
Režie: Patricia Ferreira
Španělsko, 2004, 106 min
-
Ano
Yes /
Yes
Režie: Sally Potter
Velká Británie, 2004, 100 min
-
Bitva na nebi
Battle in Heaven /
Batalla en el cielo
Režie: Carlos Reygadas
Mexiko, Belgie, Francie, Německo, 2005, 98 min
-
Bratři
Brothers /
Brødre
Režie: Susanne Bier
Dánsko, 2004, 110 min
-
Café Lumiere
Café Lumiere /
Kohi jikou
Režie: Hou Hsiao Hsien
Japonsko, Tchaj-wan, 2004, 104 min
-
Carmen z Khayelitshe
U-Carmen eKhayelitsha /
U-Carmen eKhayelitsha
Režie: Mark Dornford-May
Jihoafrická republika, 2004, 120 min
-
Člověk bez osudu
Fateless /
Sorstalanság
Režie: Lajos Koltai
Maďarsko, Německo, Velká Británie, 0, 140 min
-
Dítě
The Child /
L' enfant
Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Belgie, Francie, 2005, 95 min
-
Donáška
Delivery /
Delivery
Režie: Nikos Panayotopoulos
Řecko, 2004, 100 min
-
Eros
Eros /
Eros
Režie: Wong Kar-wai, Steven Soderbergh, Michelangelo Antonioni
Hongkong, Čína, USA, Francie, Itálie, Lucembursko, 2004, 104 min
-
Faktótum
Factotum /
Factotum
Režie: Bent Hamer
USA, Norsko, 2005, 93 min
-
Gillesova žena
Gilles' Wife /
La femme de Gilles
Režie: Frédéric Fonteyne
Belgie, Francie, 2004, 103 min
-
Hrdina
The Hero /
O Héroi
Režie: Zézé Gamboa
Angola, Portugalsko, Francie, 2004, 97 min
-
I želvy létají
Turtles Can Fly /
Lakposhta hâm parvaz mikonand
Režie: Bahman Ghobadi
Írán, Irák, 2004, 98 min
-
Jdi, žij a někým se staň
Live and Become /
Va, vis et deviens
Režie: Radu Mihaileanu
Francie, Izrael, Itálie, Belgie, 2005, 146 min
-
Kavalkáda
Cavalcade /
Cavalcade
Režie: Steve Suissa
Francie, 2005, 90 min
-
Kde je pravda
Where the Truth Lies /
Where the Truth Lies
Režie: Atom Egoyan
Kanada, Velká Británie, USA, 2005, 107 min
-
Když moře stoupá
When the Tide Comes /
Quand la mer monte
Režie: Yolande Moreau, Gilles Porte
Belgie, Francie, 2004, 93 min
-
Králové a královna
Kings And Queen /
Rois et reine
Režie: Arnaud Desplechin
Francie, 2004, 150 min
-
Kung-Fu Mela
Kung Fu Hustle /
Gong fu
Režie: Stephen Chow
Čína, 2004, 99 min
-
Láska vše překoná
Enduring Love /
Enduring Love
Režie: Roger Michell
Velká Británie, 2004, 100 min
-
Luk
The Bow /
Hwal
Režie: Kim Ki-duk
Jižní Korea, Japonsko, 2005, 90 min
-
Manderlay
Manderlay /
Manderlay
Režie: Lars von Trier
Dánsko, Švédsko, Nizozemsko, Velká Británie, 2005, 139 min
-
Mariini milenci
Maria's Lovers /
Maria's Lovers
Režie: Andrei Konchalovsky
USA, 1984, 103 min
-
Motocyklové deníky
Motorcycle Diaries /
Diarios de motocicleta
Režie: Walter Salles
USA, Německo, Velká Británie, Argentina, Peru, Francie, Chile, 2004, 128 min
-
Můj miláček ráže 6,65
Dear Wendy /
Dear Wendy
Režie: Thomas Vinterberg
Dánsko, Německo, Francie, Velká Británie, 2005, 101 min
-
Mys Dobré naděje
Cape of Good Hope /
Cape of Good Hope
Režie: Mark Bamford
Jihoafrická republika, USA, 2004, 107 min
-
Nechoď klepat na dveře
Don't Come Knocking /
Don't Come Knocking
Režie: Wim Wenders
Německo, USA, 2005, 122 min
-
Nevědomí
Unconscious /
Inconscientes
Režie: Joaquín Oristrell
Španělsko, Německo, Portugalsko, Itálie, 2004, 108 min
-
Nevěsty
Brides /
Nyfes
Režie: Pantelis Voulgaris
Řecko, 2004, 128 min
-
Noční hlídka (Nochnoi Dozor)
Night Watch (Nochnoi Dozor) /
Nočnoj dozor
Režie: Timur Bekmambetov
Rusko, 2004, 115 min
-
Palindromy
Palindromes /
Palindromes
Režie: Todd Solondz
USA, 2004, 100 min
-
Poslední dny
Last Days /
Last Days
Režie: Gus Van Sant
USA, 2005, 97 min
-
Ráj hned teď
Paradise Now /
Paradise Now
Režie: Hany Abu-Assad
Francie, Německo, Nizozemsko, Palestina, 2005, 90 min
-
Rána v srdci
A Hole in My Heart /
Ett Hål i Mitt Hjärta
Režie: Lukas Moodysson
Švédsko, Dánsko, 2004, 98 min
-
Rukojmí
Hostage /
Omiros
Režie: Constantine Giannaris
Řecko, Turecko, 2005, 105 min
-
Sen zimní noci
Midwinter Night's Dream /
San zimske noći
Režie: Goran Paskaljević
Srbsko, 2004, 95 min
-
Slunce
The Sun /
Solnce
Režie: Alexander Sokurov
Rusko, Itálie, Francie, 2005, 110 min
-
Tony Takitani
Tony Takitani /
Tony Takitani
Režie: Jun Ichikawa
Japonsko, 2004, 75 min
-
Umíněné mraky
The Wayward Cloud /
Tian bian yi duo yun
Režie: Tsai Ming-liang
Tchaj-wan, Francie, Čína, 2004, 115 min
-
Zlomené květiny
Broken Flowers /
Broken Flowers
Režie: Jim Jarmusch
USA, 2005, 105 min
-
3-Iron
3-Iron /
Bin-Jip
Režie: Kim Ki-duk
Jižní Korea, Japonsko, 2004, 89 min