Soutěž dokumentárních filmů
Sekce 40. ročníku
- Horizonty
- Hlavní soutěž
- Jiný pohled
- Zaostřeno na kanadský film: Začátek třetího milénia
- Soutěž Na východ od Západu
- Pocta Samu Peckinpahovi (1925-1984)
- Soutěž Fórum nezávislých
- Práce šlechtí
- Soutěž dokumentárních filmů
- 2.světová válka: 60 let poté
- Na východ od Západu - mimo soutěž
- Dokumentární filmy - mimo soutěž
- Příroda a krajina v norské kinematografii
- Pocta Kihačirovi Kawamotovi, neznámému velikánovi japonského animovaného filmu
- 2005: Hudební odysea
- Pocta Liv Ullmannové
- Dny kritiků Variety: Evropa dnes!
- Hlavní program - mimo soutěž
- České filmy 2004-2005
- Zvláštní uvedení
- Pocta Robertu Redfordovi
- Pocta Jiřímu Krejčíkovi
-
Africa United
Africa United /
Africa United
Režie: Olaf de Fleur Johannesson
Island, 2005, 82 min
-
Bez režie
There Is No Direction /
There Is No Direction
Režie: Sarah Bertrand
Francie, 2005, 30 min
-
Bože můj
My God /
Boža moj
Režie: Galina Adamovich
Bělorusko, 2004, 20 min
-
Duše Neapole
Souls of Naples /
Zielen van Napels
Režie: Vincent Monnikendam
Nizozemsko, 2005, 94 min
-
Estamira
Estamira /
Estamira
Režie: Marcos Prado
Brazílie, 2004, 115 min
-
Georgi a motýli
Georgi and the Butterflies /
Georgi i peperudite
Režie: Andrey Paounov
Bulharsko, 2004, 60 min
-
Hledání štěstí
In Search of Happiness /
V poiskach ščastja
Režie: Alexander Gutman
Rusko, 2005, 54 min
-
My zdes
Here We Are /
My zdes
Režie: Jaroslav Vojtek
Slovenská republika, 2005, 76 min
-
Nebe se otáčí
The Sky Turns /
El cielo gira
Režie: Mercedes Alvarez
Španělsko, 2005, 110 min
-
Nový svět
New World /
Neue Welt
Režie: Paul Rosdy
Rakousko, 2005, 103 min
-
Poslední momentky
The Last Minute Man /
El ultimo minutero
Režie: Elio Quiroga
Španělsko, 2004, 20 min
-
Poutníci
Wayfarers /
Podorožni
Režie: Igor Strembitskyy
Ukrajina, 2005, 10 min
-
Reality Shock
Reality Shock /
Reality Shock
Režie: Stanisław Mucha
Německo, Polsko, 2005, 79 min
-
Šílený žhavý tanec
Mad Hot Ballroom /
Mad Hot Ballroom
Režie: Marilyn Agrelo
USA, 2005, 105 min
-
Šviháci
The Swenkas /
The Swenkas
Režie: Jeppe Rønde
Dánsko, 2004, 72 min
-
Ubohá země
Poor - Land /
Bieda - zemia
Režie: Filip Marczewski
Polsko, 2004, 5 min
-
Země snů
Dream Land /
Leiputrija
Režie: Laila Pakalniņa
Lotyšsko, 2004, 30 min