Historie 20. ročník
- 57. 2023
- 56. 2022
- 55. 2021
- Tady Vary 2020
- 54. 2019
- 53. 2018
- 52. 2017
- 51. 2016
- 50. 2015
- 49. 2014
- 48. 2013
- 47. 2012
- 46. 2011
- 45. 2010
- 44. 2009
- 43. 2008
- 42. 2007
- 41. 2006
- 40. 2005
- 39. 2004
- 38. 2003
- 37. 2002
- 36. 2001
- 35. 2000
- 34. 1999
- 33. 1998
- 32. 1997
- 31. 1996
- 30. 1995
- 29. 1994
- 28. 1992
- 27. 1990
- 26. 1988
- 25. 1986
- 24. 1984
- 23. 1982
- 22. 1980
- 21. 1978
- 20. 1976
- 19. 1974
- 18. 1972
- 17. 1970
- 16. 1968
- 15. 1966
- 14. 1964
- 13. 1962
- 12. 1960
- 11. 1958
- 10. 1957
- 9. 1956
- 8. 1954
- 7. 1952
- 6. 1951
- 5. 1950
- 4. 1949
- 3. 1948
- 2. 1947
- 1. 1946
7. - 20. července 1976
Ceny
Velká cena
Kantáta o Chile / Cantata de Chile
Režie: Humberto Solás
Kuba
Dvě Jubilejní ceny
Bouřlivé víno
Režie: Václav Vorlíček
Československo
Prosím o slovo / Prošu slova
Režie: Gleb Panfilov
Sovětský svaz
Dvě Zvláštní ceny poroty
Vilová čtvrť / Vilna zona
Režie: Eduard Zachariev
Bulharsko
Xala / Xala
Režie: Ousmane Sembene
Senegal
Cena Růže z Lidic
Červený plakát / L‘affiche rouge
Režie: Frank Cassenti
Francie
Hlavní ceny (v abecedním pořadí zemí)
Nomádi / Les Nomades
Režie: Sid Ali Mazif
Alžírsko
Jeden stříbrný
Režie: Jaroslav Balík
Československo
Zprostředkovatel / Džana-aranja
Režie: Satjádžit Ráj
Indie
Legenda o oáze / Ech burdinj domog
Režie: Žamjangijn Buntar, Gombožavyn Žigžidsuren
Mongolsko
Až se příště shledáme / Den hen lai len
Režie: Tran Vu
Vietnamská socialistická republika
Ceny za ženský herecký výkon
Karin Schröder
ve filmu Muž proti muži / Mann gegen Mann
Režie: Kurt Maetzig
NDR
Hildegard Knef
ve filmu I ve smrti sami / Jeder stirbt für sich allein
Režie: Alfred Vohrer
SRN
Ceny za mužský herecký výkon
Zygmunt Malanowicz
ve filmu Jarosław Dąbrowski / Jarosław Dąbrowski
Režie: Bohdan Poręba
Polsko
Gheorghe Dinica
ve filmu Hra se smrtí / Prin cenuşa imperiului
Režie: Andrei Blaier
Rumunsko
Ceny Sympozia (v abecedním pořadí zemí)
Nový fašismus / Al-Fa šíjá al-Dzadída
Režie: Muhammad Munír Fanarí
Irák
Kypr 74 očima dětí / Kypros 1974 – Mé tá mítia tou paisicu
Režie: Joannis Karaolis
Kypr
Chovatel velbloudů / Ich govin ajl
Režie: Č. Gombo
Mongolsko
Hanba / Al-Ár
Režie: Bašír Sáfijé, Balál As-Sá‘buní, Wadí Jusúf
Sýrie
Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Salvo D‘Acquisto / Salvo D‘Acquisto
Režie: Romolo Guerrieri
Itálie
Ceny CIDALC
Čomův bubínek / Čomana dudi
Režie: B. V. Karanth
Indie
Satan / Saitane
Režie: Oumarou Ganda
Niger
Autobus / Otobüs
Režie: Bay Okan
Turecko/Švýcarsko
Zvláštní čestné uznání CIDALC
Zkrocení tmy
Režie: Edgardo Díaz
Československo (FAMU)
Cena FICC
Autobus
Čestná uznání FICC (1., 2. a 3. stupně)
1. Čomův bubínek
2. Hanba
3. Hra se smrtí
Cena Rudého práva
Svátek života / Uma festa para viver
Režie: Ruy Duarte de Carvalho
Angola
Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Bílý parník / Belyj parachod
Režie: Bolotbek Šamšijev
Sovětský svaz
Cena československého výboru Svazů dramatických umělců
režisérovi Satjádžitu Rájovi (Indie)
za jeho významné dílo
Cena ústředního výboru Svazu protifašistických bojovníků
Bojovali za vlast / Oni sražalis za rodinu
Režie: Sergej Bondarčuk
Sovětský svaz
Zvláštní čestný diplom
slovenskému herci Dušanu Tarageľovi
za výkon ve filmu Keby som mal dievča
Režie: Štefan Uher
Československo
Čestné diplomy rady Městského národního výboru v Karlových Varech
chilskému režisérovi Orlandu Lübbertovi
za ideově estetickou kvalitu filmu Pěsti proti dělům (Los puños frente al cañón)
Hlavní porota
- A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
- Ahmed Chádža Abbás (Indie), spisovatel a scenárista
- Donatas Banionis (Sovětský svaz), herec
- Solomon Bekele (Etiopie), režisér
- István Gaál (Maďarsko), režisér
- José Antonio Gonzáles (Kuba), filmový kritik
- Kazimierz Konrad (Polsko), kameraman
- Ján Lacko (Československo), režisér
- Camillo Marino (Itálie), filmový kritik
- Hans-Joachim Schlegel (Německo), filmový historik a kritik