Historie 22. ročník
- 57. 2023
- 56. 2022
- 55. 2021
- Tady Vary 2020
- 54. 2019
- 53. 2018
- 52. 2017
- 51. 2016
- 50. 2015
- 49. 2014
- 48. 2013
- 47. 2012
- 46. 2011
- 45. 2010
- 44. 2009
- 43. 2008
- 42. 2007
- 41. 2006
- 40. 2005
- 39. 2004
- 38. 2003
- 37. 2002
- 36. 2001
- 35. 2000
- 34. 1999
- 33. 1998
- 32. 1997
- 31. 1996
- 30. 1995
- 29. 1994
- 28. 1992
- 27. 1990
- 26. 1988
- 25. 1986
- 24. 1984
- 23. 1982
- 22. 1980
- 21. 1978
- 20. 1976
- 19. 1974
- 18. 1972
- 17. 1970
- 16. 1968
- 15. 1966
- 14. 1964
- 13. 1962
- 12. 1960
- 11. 1958
- 10. 1957
- 9. 1956
- 8. 1954
- 7. 1952
- 6. 1951
- 5. 1950
- 4. 1949
- 3. 1948
- 2. 1947
- 1. 1946
27. června - 10. července 1980
Ceny
Velká cena
Snoubenka / Die Verlobte
Režie: Günther Rücker, Günter Reisch
NDR
Zvláštní ceny poroty
Signum laudis
Režie: Martin Hollý
Československo
Jako korálky v růženci / Paciorki jednego różańca
Režie: Kazimierz Kutz
Polsko
Hlavní ceny
Poprvé vdaná / Vpervyje zamužem
Režie: Iosif Chejfic
Sovětský svaz
Johnny Larsen / Johnny Larsen
Režie: Morten Arnfred
Dánsko
Iluze / Iluzija
Režie: Ljudmil Stajkov
Bulharsko
Cena Růže z Lidic
Dům č. 67 / Die Kinder aus Nr. 67 oder Heil Hitler, ich hätt’ gern ’n paar Pferdeäpfel
Režie: Usch Barthelmess-Weller, Werner Meyer
Západní Berlín
Ceny za ženský herecký výkon
Anda Onesa
ve filmu Kolem prošla Anastázie / Duios Anastasia trecea
Režie: Alexandru Tatos
Rumunsko
Birgit Doll
ve filmu Povídky z Vídeňského lesa / Geschichten aus dem Wiener Wald
Režie: Maximilian Schell
Rakousko/SRN
Ceny za mužský herecký výkon
Al Pacino
ve filmu Spravedlnost pro všechny / …and Justice for All
Režie: Norman Jewison
USA
Uelese Petaia
ve filmu Synové se vracejí / Sons for the Return Home
Režie: Paul Maunder
Nový Zéland
Zvláštní ceny poroty – ex aequo
Aziza / Aziza
Režie: Abdellatif Ben Ammar
Tunisko/Alžírsko
Hořká bohyně / Nim Annapúrna
Režie: Buddhadeb Dásgupta
Indie
Ceny v soutěži debutů
Hnízdo ve větru / Gnězdo na vetru
Režie: Olav Neuland
Sovětský svaz
Olympiáda 40 / Olimpiada 40
Režie: Andrzej Kotkowski
Polsko
Ať žije střední třída / Viva la clase media
Režie: José María González Sinde
Španělsko
Cena CIDALC – ex aequo
Maluala / Maluala
Režie: Sergio Giral
Kuba
Každou středu / Minden szerdán
Režie: Lívia Gyarmathy
Maďarsko
Cena FICC
Soutěska Nomugi / Ah! Nomugi toge
Režie: Sacuo Jamamoto
Japonsko
Cena Svazu československých dramatických umělců
režisér Fernando Ayala (Argentina)
za dosavadní životní práci
Cena časopisu Otázky míru a socialismu
Když matka není doma / Me vang nha
Režie: Khan Du
Vietnamská socialistická republika
Čestné diplomy časopisu Otázky míru a socialismu
Spiknutí proti republice/ Zagovor protiv respubliki
Režie: Irina Svešnikova
Sovětský svaz
Obžaloba
Režie: Pravoslav Flak
Československo
Cena Rudého práva
Policejní inspektorka / La femme flic
Režie: Yves Boisset
Francie
Cena Ústřední rady odborů
Žijme, potom uvidíme / Živi bili pa vidjeli
Režie: Milivoj Puhlovski, Bruno Gamulin
Jugoslávie
Cena Svazu československo-sovětského přátelství
Podzimní maratón / Osennij marafon
Režie: Georgij Danělija
Sovětský svaz
Cena Svazu protifašistických bojovníků
Osudové rozhodnutí / Zendabád
Režie: Chosrau Sináí
Írán
Hlavní porota
- A. M. Brousil, prezident poroty (Československo), filmový diplomat a pedagog
- Juan Antonio Bardem (Španělsko), režisér
- Ljudmila Gurčenko (Sovětský svaz), herečka
- Jerzy Hoffman (Polsko), režisér
- Emil Petrov (Bulharsko), filmový kritik
- Giovanna Ralli (Itálie), herečka
- Ousmane Sembene (Senegal), režisér a spisovatel
- Mrinal Sen (Indie), režisér
- Jiří Sequens (Československo), režisér
- Jozef „Dodo“ Šimončič (Československo), kameraman
- José Luandino Vieira (Angola), režisér a spisovatel